KURUMSAL

Tasarım Mobilya

  • BİZ KİMİZ?
  • MİSYONUMUZ
  • VİZYONUMUZ

Tasarım Mobilya 1998 de İstanbul Bağcılarda kuruldu. İlk etapta 3 kişi olarak başlayan firmamız, genişleyen müşteri portföyü ile çalışan sayısını 20 ye çıkardı. 1998 den bu yana sayısız ev ve iş yerine mutfak dolabı veya gardrop imalatını ve montajını tamamladı. ​

Tasarım Mobilya 1998 de İstanbul Bağcılarda kuruldu. İlk etapta 3 kişi olarak başlayan firmamız, genişleyen müşteri portföyü ile çalışan sayısını 20 ye çıkardı. 1998 den bu yana sayısız ev ve iş yerine mutfak dolabı veya gardrop imalatını ve montajını tamamladı.

Siz de Tasarım Mobilya ekibinin nasıl işler çıkardığını görmek istiyorsanız referanslarımızı inceleyin ve hemen arayın

TREND MOBİLYA MUTFAK TASARIMLARI

Mutfak dolabı geçmiş yıllarda ev dekorasyonun bir parçası olarak görülmeyen son yıllarda,dikkat çeken detaylarda biri olmaya başladı.Firmamız insan sağlığını önceleyerek TSE standartlarına uygun mobilya üretim yapar.Geniş renk yelpazesiyle trendleri takip eden Tasarım Mobilya, müşterilerimizin zevklerinide ön planda tutarak istenilen renk ve modelde üretim yapmaktadır.

 

MUTFAKLARDA SİYAH TEZGAHLAR

 

MUTFAK YAPTIRMA MALİYETİ NEDİR ?

 

mutfak alanlarını akılcı biçimde organize etmek mümkün.Mutfağınızın fiyatını oğrenmek için mutfak dolabının ölçüsü alınır ve fiyat müşteriye sunulur.Mutfak dolapları ürün özelliklerine göre fiyatı değişkenlik gösterir.

Tasarım Mobilya 1998 yılında kuruldu.1998 yılından beri müşterimizin memnuniyetine göre konforlu ve estetik mobilyalar üretiyoruz.

Zamanında teslimat, kaliteli malzeme.kaliteli işçilik ve eksiksiz iş bitirimi önceliğimizdir.

SUNTA MI MDF Mİ ?

Ürünün istediğim vasıflarda olduğunu nasıl anlarım?

Önce fiyatını bakarız,pahalı en kaliteli olduğu anlamına gelmez.sadece değerinden daha yüksek fiyata almış olabiliriz..mobilyada dikkat edeceğimiz hususlar yada bilinen klişeler vardır.Mesela MDF malzeme en kaliteli gibi bir yargı oluşmuştur. ürün MDF ise sorgusuz kaliteli olarak düşünürüz.Ama piyasada markalı markasız %80 oranında SUNTALAM retilmektedir.Bu SUNTALAM ile üretilen ürünler MDF malzeme ile üretilse aralarındaki büyük  fark fiyat farkı olarak düşünürüz,ama aralarında büyük fiyat farkı oluşmaz.Yani MDF pahalı bundan dolayı SUNTALAM malzeme kullanılıyor demek yanlış düşüncedir .MDF'nin özelliği desen lake boya ve high gloos veya gloosmax,akrilik gibi özellikleri vardır.SUNTA ise işçilik olarak en iyi kullanılan malzemedir.Gerek kesiminde gerek vidalamada banlamada hata oranı daha az ve daha kaliteli işçilik olanağı sağlamaktadır.Fakat kalite ve uzun ömür açısından MDF daha avantajlı.Müşteri için ise genelikle MDF ürün seçilir çünkü şık estetik zarif ve ergonmik görüntüsüyle müşterinin olmazsa olmazıdır.

PORTMANTOLAR

Portmantoların evdeki konumu evin antresi veya yatak odasıdır.Bunun için Tasarım Mobilya müsterilerimiz için istedikleri ölçüde istedikleri,modelde projelendirme yapılır ve müsterilerimize sunulur.İstanbul nakliye ve montaj ücretsizdir.Eğer istanbul dışı ise montaj parası +kargo parası da dahil evinizi dekore eder. Tasarım mobilya'nın kampayalarını ve fiyatlarını oğrenmek isterseniz @tasarim_mobilyamm'dan takip edebilirsiniz.

ÜRÜN özellikleri 

Bu mutfak dolabı kaplamaları high gloosdır.kapakları şık,zarif ergonomik ve mutfağınıza estetik katacaktır .High gloos kaplama güneş ışınlarına dayanıklı gösterir .Dekoratifdir Güneşte mutfağınızı parlatır.Türkiyede en çok sevilen kaplama.

sağdaki ürün özellikleri;lake kaplamadır.aynı zaman country kaplamada denilmektedir. lake kaplama renk fazla olduğu ve şık olduğu için çok tercih edilmektedir.Mat lake ve parlak lake olmak üzere farklı malzemeler kullanılabilir fiyat olarak laminant mutfak dolaplarına göre daha yukarıda olabilir kullanım olarak diğer mutfak dolabı malzemelerden daha fazla dikkatli kullanılması gerekir gereken malzemedir ..boya malzemeleri olduğu için mutfak dolabına gelen herhangi bir darbe sonucu zarar görebilir.

 

SOLDAKİ ÜRÜN ÖZELLİKLERİ;Akrilik kapak geçtiğimiz zamanlarda kullanılan akrilk kapak tercih edilmeme sebebi çabuk çizilebilir olmasından kaynaklanıyordu.Ancak uzun bir donemdi çizilmez akrilikler kullanılmaya ve şıkça tercih edilmeye başlandı gelişen teknolojinin de yardımıyla akrilik kapaklar artık çizilmez özelliği kullanılıyor.PARLAKLIK DEĞERİ çok yüksek miktarda olan akrilik kapaklar birbirinden uzun ve zor yontemler ile fırınlanma yonetimi kullanılarak üretiliyor

 

Kaliteli, yenilikçi ve farklı ürünler yapan.Türk mobilya işçilik kalitesini  yansıtan Türk kültürüne uygun mobilyaları müşterilerimiz ile buluşturarak kullanıcın konforunu ve rahatını gözeten ürünlerimizi Türkiye'de bu sektörde soz sahibi olmak

NEDEN TASARIM MOBİLYA ?

Para kazanmak için değil müşteri memnuniyeti için çalışıyoruz.Müşrerilerimizin hayalindeki mobilyayı tasarlayıp müşterimizi sunuyor ve bizi tercih ettiği için teşekkür ediyoruz.Tasarım mobilya'nın müşterisi yoktur tasarım mobilya'nın ailesi vardır.1998 yılından beri her müşterimiz için özel ölçü alınıp montaj kurulumunu titizlikle yapıyor ve her gün bir aile,tasarım mobilya ailesine katılıyor.Her gün dahada büyüyerek türkiye nin en büyük mobilyacılarından birisi olmayı planlıyoruz.

ÖZEL ÖLÇÜ NEDİR  VE NASIL ALINIR ?

Özel ölçü evinizin duvarın ebatlarına göre uygun olarak projelendirilip dolabın üretilmesidir .Onayladığınız takdirde evinizin duvarını ücretsiz ölçü ve keşif hizmeti ile özel ölçünüz yapılır.

MDF ile SUNTA arasındaki fark nedir ?

Uzun yıllardır mobilya sektörünü en bilinmeyen ve merak edilen tarafı MDF ile SUNTA arasındaki fark olmuştur. Peki nedir bu fark ?Öncelikle mdf'nin malzemesi ne olduğundan başlayalım.MDF:sert veya ahşap kalıntılarını parçalayıp ahşap life çevirdikten sonra yüksek ısı ve basınç altında mum ve reçine tutkal ile oluşan levha şeklinde tasarlanmış ahşap üründür.

PEKİ SUNTA NEDİR?

SUNTA:odun talaşının belli kimyasal birleştiriciler ile karıştırılarak preslenmesi sonoco elde edilen levhadır.Belirli standartlar dahilinde çeşitli kalıntılarda üretilir suya ve yanmaya dayanımı yoktur.Çeşitli kalitelerde üretilirve darbe dayanımı kalitesine göre değişir.

ARALARINDAKİ FARKLAR NELERDİR?

Fotoğraftada görüldüğü üzere mdf daha derli toplu ve sık dokulu malzeme iken SUNTA boşluklu dayanıklılık değeri mdf ye göre çok düşük olan bir malzemedir.MDF uzun yıllar sağlam bir şekilde durabilirken;sunta malzemesi kullanım esnasında  büyük yıpranmalara maruz kalıp,dağılmaya başlamaktadır.Aynı zamanda şuda iyi bilinmelidir ki sunta malzemesi ağaçla birlikte kullanılmamaktadır.Ben ağaç olan bir ürün istiyorum diyorsanız kesinlikle SUNTA DEĞİL MDF Yİ KULLANMALISINIZ.

Gelelim cila konusuna.MDF malzemesi akrilik oto boyası ile rahat boyanmaktadır.Akrilik boya uzun ömürlü olup kullanıldığında şık bir görüntü elde edilmesini sağlamaktadır.SUNTA malzemesi ise akrilik boyası ile boyanamamaktadır.Çünkü sunta'nın gözenekli yapısı boyayı emip güzel görüntü oluşmasını engellemektedir.Sunta malzemesi genellikle hazır kaplamalar ile boya görünümü verilip kullanılmaktadır.Bu da özellikle malzemenin uç kısımlarında açmalara yol açmaktadır. kullanım esnasındada çabuk yıpyanmaktadır.

BİZ TASARIM MOBİLYA OLARAK SUNTA KULLANIMINA VE HAZIR MALZEMEYE KESİNLİKLE KARŞI OLAN BİR FİRMAYIZ .Ve biz müşterilerimize sunta önermiyor,mdf öneriyoruz.

müsterilerimizin görüşlerini dikkate alarak ve hayalindeki mutfağı daha estetik,şık ve ergonomik olacak şekilde tasarlıyoruz.